Stworzeni dla pokoju, nie przemocy

Muzułmanie wraz z chrześcijanami modlili się o pokój w Nigerii.

Muzułmańska wspólnota z Barnawa, w rejonie Kaduny (Nigeria) modliła się w minioną niedzielę wraz z ewangelikalną wspólnotą Living Faith Foundation, w "Kaplicy Łaski", w intencji pokojowej koegzystencji pomiędzy wyznawcami obu religii.

Lider muzułmanów, zarazem szef dystryktu Alhaji Mohammed Kabir Zubairu, zwrócił uwagę, że wspólna modlitwa z chrześcijanami  jest wyrazem pragnienia umocnienia wzajemnych więzi. Apelując przeciw przypadkom przemocy na tle religijnym, wyraził wiarę, że "Bóg stworzył chrześcijaństwo i islam, dla pokoju, a nie przemocy".  

"W moim dystrykcie muzułmanie i chrześcijanie żyją w pokoju, jak jedna rodzina. Jestem muzułmaninem, ale wierzę, że Allah (arab. Allah, znaczy Bóg - red.) stworzył islam i chrześcijaństwo dla pokoju, nie dla konfliktu. Uczestnictwo w kościelnym nabożeństwie, nie narusza mojej wiary, raczej umacnia jedność między nami. Ja i mój gabinet będziemy kontynuować modlitwy o pokój".

O modlitwie o jedność zapewnił również pastor Living Faith Foundation, dr Peter Jiya. “Living Faith Foundation wierzy w pokojowe współistnienie. Sytuacja w kraju wymaga wielu kontaktów pomiędzy wiernymi naszych grup religijnych. Żywimy nadzieję, że cały kraj włączy się w ten gest i wiele problemów, w obliczy których dziś stoimy, zostanie rozwiązanych dzięki Bożej łasce" - powiedział lider wspólnoty chrześcijańskiej.

Sytuacja w Nigerii jest napięta, zwłaszcza w północnych rejonach kraju, wskutek działań islamistycznej zbrojnej sekty Boko Haram, dążącej do wprowadzenia na ternie Nigerii prawa szariatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Islamolog
  03.06.2013 13:42
  "Bóg stworzył chrześcijaństwo i islam, dla pokoju, a nie przemocy". - Przecież to ogłupianie ludzi, Bóg nie stworzył islamu, islam istnieje po to by negować Boga w Trójcy Jedynego, a wyraża to ich modlitwa która muszą odmawiać 5 razy dziennie: "Nie ma Boga, prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem." Słowa tej modlitwy, która jest zarazem wyznaniem wiary, mają charakter negacji, próbują udowodnić nimi, że nie ma innego Boga. Religia która powstała po Chrystusie po to by negować, jego Bóstwo, Jego śmierć i Jego zmartwychwstanie nie może pochodzić od Boga. Zresztą w Jezusie dopełniło się ostateczne i wieczne objawienie. Czytając koran od pierwszych stron widać, że księga ta nie uczy pokojowego współistnienia. Obawiam się, ze takie artykuły mogą w chrześcijanach tworzyć fałszywy obraz "pokojowego" islamu.
 • KK
  03.06.2013 15:16
  W odpowiedzi panu, który posługuje się nickiem "islamolog", jednak na pewno wykształcenia w kierunku znawstwa jakiejkolwiek religii nie posiada, gdyż nie głosiłby takich sprzecznych tez. Otóż, stwierdził pan, że Islam poprzez szachadę (wyznanie wiary) neguje Boga w Trójcy, gdyż podkreśla istnienie tylko jednego Boga. Przecież to niedorzeczność... A czym dla nas, chrześcijan jest Trójca Św.? To trzech różnych Bogów? Nie, to jeden Bóg - jedna boska materia i w tym zakresie, czystego monoteizmu, nie ma żadnego konfliktu z nauką Islamu. Nieporozumienia wynikają co najwyżej z błędnego interpretowania przez muzułmanów naszych tajemnic wiary, co zresztą też i pan zaprezentował, zakładając, że Trójcy Św. nie mamy do czynienia z jednym i tym samym Bogiem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.