Kard. Sako: Papież w Iraku pomoże podźwignąć się ludziom

Wszyscy w Iraku cieszą się z powodu wizyty Papieża. Zwyczajni ludzie, również muzułmanie, zaczepiają mnie na ulicy i dziękują, że ta podróż wreszcie dojdzie do skutku – powiedział kard. Louis Sako, komentując zapowiedzianą wczoraj przez Franciszka pielgrzymkę do Iraku.

Jej data nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że odbędzie się w przyszłym roku.

Zdaniem patriarchy Kościoła chaldejskiego decyzja Papieża jest odbierana jako wyraz uznania dla przemian, które już dokonały się w tym kraju. Rzeczywiście sytuacja się normalizuje, w Bagdadzie żyje się już całkiem normalnie, jest bezpieczniej, poprawiła się również sytuacja chrześcijan – wylicza iracki kardynał. Jego zdaniem obecność Papieża będzie miała wielkie znaczenie dla obudowy kraju ze zniszczeń wojennych, które są nie tylko materialne. Franciszek pomoże podźwignąć się ludziom – mówi kard. Sako.

“Wizyta Papieża będzie otwarciem na nową mentalność i kulturę. Widzieliśmy to przy innych podróżach apostolskich Papieża Franciszka: w Jordanii, Abu Zabi, Egipcie czy Maroku – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Sako. – Świat muzułmański nie ma wyjścia, musi się otworzyć na pluralizm i respektować prawa wszystkich ludzi, ich wolność. Myślę, że takie orędzie zostanie dobrze przyjęte przez wszystkich.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.