Księża i imamowie rozegrają mecz

Chrześcijańscy i islamscy duchowni w Berlinie rozegrają niezwykły mecz piłkarski. Kościół ewangelicki Berlina poinformował, że 12 czerwca, w dzień po rozpoczęciu Mundialu 2010 w RPA, księża i imamowie rozegrają wspólny mecz w stolicy Niemiec.

Puchar wręczy zwycięskiej drużynie ewangelicki biskup Berlina Markus Dröge. Po zakończeniu meczu zostanie ustanowiona wspólna reprezentacja, która we wrześniu pojedzie do Göteborga, by tam rozegrać turniej z zespołami Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Będzie to piąte spotkanie futbolowych reprezentacji duchownych chrześcijańskich i islamskich w Berlinie. Celem tych rozgrywek jest rozwijanie porozumienia między religiami. W ubiegłym roku mecz księża-imamowie zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Organizatorami meczów są m.in. Rada Ekumeniczna Berlina-Brandenburgii, Stowarzyszenie Inssan oraz Ambasada Wielkiej Brytanii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.