Indie: najwięcej bezrobotnych wśród chrześcijan

W Indiach chrześcijanie znajdują się wśród grup religijnych o największym bezrobociu. Dotyczy to zarówno zatrudnienia w miastach, jak i na wsiach. Informacja ta pochodzi z danych opublikowanych przez rząd indyjski.

Według raportu w regionach wiejskich dotyczy to prawie 7 procent mężczyzn, a w miejskich prawie 9 procent. W miastach jedynie należące do wspólnoty sikhów kobiety wyprzedzają chrześcijanki. Wśród tych pierwszych pracy nie posiada prawie 17 procent, a w drugiej grupie jest ich ponad 15,5 procenta. Na wsiach procent bezrobotnych chrześcijanek jest największy i wynosi prawie 9 punktów.

Indie zamieszkuje prawie miliard 300 milionów osób, z czego 80 procent to hinduiści, czyli około 966 milionów, muzułmanów jest około 14 procent, to jest 172 miliony, a chrześcijan jest zaledwie 29 milionów, co stanowi nieco ponad 2 procent zamieszkujących Indie ludzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INDIE, KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.