Episkopat niemiecki apeluje do muzułmanów

O sprzyjanie współżyciu wolnemu od podejrzliwości zaapelował do niemieckich muzułmanów przewodniczący tamtejszego episkopatu, abp Robert Zollitsch. Hierarcha pozdrowił świętujących zakończenie Ramadanu tamtejszych wyznawców islamu.

Abp Zollitsch wyraził uznanie dla wierności muzułmanów względem swej tradycji religijnej. „Z całego serca pragniemy, aby refleksja nad wiarą przyczyniła się do przezwyciężenia napięć dzielących chrześcijan i muzułmanów w różnych częściach świata” – stwierdził przewodniczący niemieckiego episkopatu. Jednocześnie przypomniał o trudnej sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Hierarcha wezwał wyznawców obydwu religii do podejmowania działań na rzecz zapewnienia całkowitej wolności religijnej, przypominając, iż Kościół katolicki w Niemczech zaangażował się publicznie na rzecz wsparcia uzasadnionych potrzeb muzułmanów.

Zdaniem abp Zollitscha zakończenie Ramadanu może być czasem „pojednania i miłosierdzia”. Zachęcił muzułmanów do działań na rzecz zapewnienia wolności religijnej wszystkich wierzących, odwołując się szczególnie do sytuacji w Turcji, skąd pochodzi większość niemieckich wyznawców islamu a także sprawy kościoła św. Pawła w Tarsie.

„Udamy, że chrześcijanie w Turcji już niedługo będą się mogli cieszyć pełną wolnością religijną” – stwierdził w swym przesłaniu przewodniczący niemieckiego episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.