Pascha zapowiedzią lepszego jutra

Wymiana życzeń pomiędzy Franciszkiem a naczelnym rabinem Rzymu.

„Niech Wszechmocny, który wyzwolił swój umiłowany lud z niewoli i zaprowadził do Ziemi obiecanej, towarzyszy wam także dzisiaj obfitością swoich błogosławieństw” – tymi słowami Papież Franciszek przekazał życzenia wspólnocie żydowskiej Rzymu z okazji święta Paschy. W przesłaniu skierowanym do naczelnego rabina, Riccardo Di Segni zaprasza do odnowienia więzów przyjaźni oraz zaangażowania na rzecz najbardziej potrzebujących, szczególnie w próbie, którą obecnie przechodzimy.

Rabin Di Segni dziękując za życzenia podkreśla, że w tym roku Pascha ma szczególny charakter, ponieważ normalne życie zostało wstrząśnięte przez trwającą epidemię, która powoduje żałobę, strach oraz klęskę ekonomiczną i społeczną. Zapewnia, że jego wspólnota angażuje się, aby wspierać, umacniać oraz pobudzać do rachunku sumienia, błagając o pomoc naszego Stwórcę. Zauważa, że właśnie w tych momentach sprawdzają się w konkrecie wspólne wartości dla naszych religii oraz jakość solidarnej pracy dla dobra wszystkich. Kończąc życzenia Riccardo Di Segni dodał: „Oby mimo wszystko była to Pascha spokojna, niech przyniesie odnowę oraz będzie zapowiedzią lepszego jutra”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.