Wstrzymanie budowy meczetu na rękę radykałom?

Wstrzymanie budowy meczetu niedaleko od Strefy Zero - miejsca ataku na wieżowce World Trade Center z 11 września 2001 roku - będzie tylko na rękę islamskim radykałom - ostrzegł w środę wieczorem w telewizji CNN wpływowy nowojorski imam Feisal Abdul Rauf.

Jego zdaniem decyzja o zatrzymaniu budowy może spowodować, że wzrośnie zagrożenie atakami terrorystycznymi na amerykańskie obiekty. "Nagłówki w świecie muzułmańskim będą pisały, że zaatakowany został islam" - uważa Rauf.

Wstrzymanie planów budowy meczetu będzie postrzegane przez islamistów na całym świecie, jako poniżanie islamu i spowoduje zwiększenie zagrożenia dla rzekomo antymuzułmańskich Stanów Zjednoczonych - ostrzegł imam.

Twierdzi on, że sprawa ta stała się obecnie kwestią bezpieczeństwa narodowego. Jednocześnie Rauf przyznał, że był zaskoczony powszechnym wzburzeniem, jakie wywołały w USA plany budowy meczetu w tym miejscu.

Z opublikowanych w środę przez dziennik "Washington Post" i telewizję ABC News sondaży wynika, że dwie trzecie Amerykanów jest przeciwko wybudowaniu meczetu zaledwie kilka ulic od miejsca, w którym dziewięć lat temu w zamachu przeprowadzonym przez islamskich terrorystów zginęły 2752 osoby.

Od Redakcji:

To nie jest miejsce na meczet. Radykałów nie można się bać, to będzie tylko eskalować żądania.

Joanna Kociszewska

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg