Telegram na żydowski Nowy Rok

„Dzisiejszy świat bardzo potrzebuje sprawiedliwości i pokoju. Niech wzrasta w nas wszystkich wola ich szerzenia” – życzy Papież w przesłaniu do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni z okazji rozpoczynającego się cyklu jesiennych świąt żydowskich.

Są to: obchodzony dzisiaj Nowy Rok – według tradycji judaizmu 5771 od stworzenia świata – oraz przypadające w najbliższym czasie Dzień Pojednania i Święto Namiotów. Życząc rzymskiej wspólnocie żydowskiej Bożego błogosławieństwa, Benedykt XVI wspomina z wdzięcznością swą styczniową wizytę w tutejszej synagodze. „Niech Bóg pozwoli nam wzrastać – w Rzymie i na całym świecie – we wzajemnej przyjaźni” – pisze Ojciec Święty do żydów na ich Nowy Rok.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.