Nowe władze rady katolików i muzułmanów

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wybrała nowe władze - poinformowała PAP w poniedziałek sekretarz Rady Agata Nalborczyk.

Ze strony katolickiej współprzewodniczącym Rady został ks. Adam Wąs, członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Radzie ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski i wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; ze strony muzułmańskiej - Artur Konopacki z Uniwersytetu w Białymstoku.

Sekretarzem Rady ponownie została Nalborczyk, zaś skarbnikiem - przewodnicząca Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku Halina Szahidewicz. Członkiem Zarządu został ks. Stanisław Grodź.

Jak poinformowała Nalborczyk, podczas Walnego Zgromadzenia Rady podjęto uchwałę o nadaniu tytułu "Człowieka Dialogu" za 2010 r. Halinie Szahidewicz w uznaniu jej "wielkich zasług dla dialogu chrześcijańsko- muzułmańskiego".

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów powstała w 1998 roku; prowadzi działalność na rzecz wzajemnego poznania historii, religii i tradycji katolicyzmu i islamu, a także na rzecz dialogu między tymi religiami. Od 10 lat z jej inicjatywy 26 stycznia odbywa się Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Rada współorganizuje go wraz z Komitetem ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Radzie ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.