Hiszpania: Zakaz noszenia burek

Katalońska Lerida jako pierwsze miasto w Hiszpanii wprowadziła zakaz noszenia przez kobiety w miejscach publicznych tradycyjnych islamskich zasłon, takich jak burka czy nikab.

Burmistrz Angel Ros oświadczył, iż jest dumny, że "Lerida (katalońska nazwa - Lleida) stała się pierwszym miastem w Hiszpanii, które uregulowało problem dyskryminujący kobiety".

Występując w czwartek w ogólnokrajowym radiu Ros przekonywał, że wprowadzenie zakazu to kwestia równości kobiet i mężczyzn.

Podjęta decyzja jest w znacznej mierze symboliczna, ponieważ jedynie około 3 proc. spośród 135 tys. mieszkańców Leridy to muzułmanie, a jedynie garstka muzułmańskich kobiet w tym mieście nosi chusty zakrywające twarz.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.