Watykan pragnie kontynuować dialog z Al Azhar

„Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego nadal pragnie otwartości i kontynuowania dialogu z sunnickim uniwersytetem Al-Azhar w Kairze” – stwierdził rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi.

Komentując informacje agencyjne o odroczeniu przez Al Azhar na czas nieokreślony dialogu z Watykanem dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego zbiera informacje niezbędne dla właściwego zrozumienia sytuacji.

Decyzję tę podjęto podczas dzisiejszego porannego, nadzwyczajnego posiedzenia Akademii Badań Al Azhar, a przewodniczył jej immam Ahmed Al-Tajjed. Jak wyjaśnił dziennikarzom jego doradca, Mahmour Azab przyczyną były twierdzenia papieża o prześladowaniu mniejszości niemuzułmańskich na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Azaba jest to „dalekie od prawdy i stanowi niedopuszczalną ingerencję w wewnętrzne sprawy krajów islamskich”.

Zaznaczył, że Al Azhar jest zainteresowany kontynuowaniem dialogu z innymi religiami, pod warunkiem „poszanowania praw oraz kultury arabskiej i islamskiej”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.