Medytacja - nie tylko New Age

Niedługo do Polski przyjedzie ks. Carl Arico, wiceprzewodniczący i współzałożyciel organizacji Contemplative Outreach. Gościa z USA będzie można spotkać 20 czerwca w Krakowie i Warszawie.

"Zwykły katolik" może się modlić kontemplacyjnie? - na to i inne pytania odpowie ks. Carl Arico, wiceprzewodniczący i współzałożyciel organizacji Contemplative Outreach, która zajmuje się pielęgnowaniem i propagowaniem duchowej spuścizny trapistów: Thomasa Mertona oraz Thomasa Keatinga. Gościa ze Stanów Zjednoczonych będzie można spotkać 20 czerwca w Krakowie u dominikanów. W Warszawie poprowadzi on czterodniową sesję nt. modlitwy głębi i kontemplacji.

Ks. Arico jest kapłanem archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA, współzałożycielem znanego w Stanach Zjenoczonych i na świecie ruchu poświęconego kontemplacji. Od 1975 r. praktykuje tę modlitwę a od 1978 r. uczy jej innych. W 1983 r. założył organizację Contemplative Outreach, która propaguje kontemplację i tzw. modlitwę głębi korzystając z doświadczenia trapistów, m.in. Thomasa Mertona.

W programie wizyty ks. Arico w Polsce znajdzie się m.in. otwarta konferencja pt. „Smak ciszy”, która odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00 w kapitularzu klasztoru dominikanów w Krakowie. Natomiast w Boże Ciało, które w tym roku przypada 23 czerwca, rozpocznie się czterodniowa sesja katechetyczno-modlitewna pod symbolicznym tytułem, zaczerpniętym z Listu św. Pawła do Efezjan: „Czym jest Głębokość?”.

Z kolei ogólnopolskie spotkanie osób zainteresowanych chrześcijańską medytacją odbędzie się w Domu Rekolekcyjno Formacyjnym „Dobre miejsce” na warszawskich Bielanach. Rozpocznie się ono Mszą św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza 23 czerwca o godz. 19.00.

W programie sesji znajdą się katechezy, adoracja, filmy i spotkania ze świadkami wiary a szczególne miejsce zajmie wspólne praktykowanie modlitwy kontemplacyjnej – zapewniają organizatorzy spotkania. Spodziewają się też, że trwałym owocem sesji w Warszawie będą grupy modlitwy kontemplacyjnej, skupiające osoby nią zainteresowane.

«« | « | 1 | » | »»
 • +antysmok
  14.06.2011 19:22
  Szkoda, ze mnie tam nie będzie m :(
  Pozdrawiam Marcina, który organizuje tą sesja.
 • katolik
  16.06.2011 21:43
  Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.