Unijny rabin z Moskwy

Główny Rabin Moskwy Pinkas Goldschmidt został wybrany przewodniczącym Konferencji Europejskich Rabinów, która swą siedzibę ma w Brukseli.

Zastąpi na tym urzędzie głównego rabina Francji Josefa Chaima Sitruka.  Konferencja Rabinów podejmuje rozstrzygnięcia dotyczące życia religijnych wspólnot żydowskich, działających w krajach Unii Europejskiej.  Powstała w 1956 r. w celu wspierania odrodzenia żydowskiego życia religijnego w Europie.

Obecnie należy do niej ponad 40 wspólnot religijnych z naszego kontynentu. Biuro Prasowe rabina Moskwy w komunikacie opublikowanym po wyborze rabina Goldschmidta podkreśla, że wskazuje on na rosnące znaczenie wspólnot religijnych w życiu Rosji, które odrodziły się tam po upadku komunizmu. 

Judaizm w świetle prawa rosyjskiego jest zaliczany do grupy uprzywilejowanych prawnie „tradycyjnych wyznań i religii Rosji” obok prawosławia oraz islamu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.