Muzułmanin oskarżony o atak wyparł się dżihadu

Muzułmanin, oskarżony o atak na autokar należący do sił powietrznych USA, powiedział wczoraj przed niemieckim sądem, że nie wierzy już w dżihad, czyli świętą wojnę. W wyniku zamachu zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy, a trzech zostało rannych.

21-letni Albańczyk z Kosowa, Arid Uka, oświadczył, że został oszukany przez ekstremistyczną propagandę.

Zamachowiec przyznał, że "nadal jest muzułmaninem" i regularnie się modli, jednak nie wierzy już w to, że religia daje przyzwolenie na przemoc, poza koniecznością samoobrony. Potwierdził też, że zastrzelenie lotników było "naturalnie niedozwolone".

Uka zeznał, że dzień przed zamachem obejrzał w internecie nagranie wideo, na którym amerykańscy żołnierze plądrują muzułmański dom i gwałcą córkę jego właściciela. Okazało się jednak, że była to scena z antywojennego filmu hollywoodzkiego.

Do ataku na żołnierzy USA doszło 2 marca przed terminalem nr 2 lotniska we Frankfurcie, gdzie pracował oskarżony. Po wejściu do autokaru Uka zastrzelił Amerykanów krzycząc "Allah akbar" (Bóg jest wszechmocny).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.