Wrocław: Duch Asyżu wciąż żywy

W tym samym miejscu modlili się przedstawiciele różnych religii i wyznań chrześcijańskich. Dokładnie tak samo, jak 20 lat temu w Asyżu.

20 lat temu z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II w Asyżu odbyło się ekumeniczne i międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju. Po raz pierwszy mieli się spotkać i modlić w swej obecności przedstawiciele 13 religii niechrześcijańskich i wielu chrześcijańskich wspólnot i Kościołów. To jedno z wydarzeń, które zmieniło świat.

Wczoraj podobne wydarzenie odbyło się we Wrocławiu, w centrum konferencyjnym przy Hali Stulecia. Spotkali się tam przedstawiciele wyznań chrześcijańskich oraz religii obecnych w Polsce. - Duch Asyżu jest nadal aktualny i potrzeba, aby się rozszerzał - zaznaczył o. Wacław Stanisław Chomik, prowincjał Ojców Franciszkanów prowincji Św. Jadwigi.

- Różni autorzy ciągle zarzucają papieżowi Janowi Pawłowi II narażenie na synkretyzm czy tak zwany relatywizm religijny przez spotkania w Asyżu - zaznaczył prowincjał Franciszkanów.W Uroczystości wziął udział abp Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, a także przedstawiciel Związków Gmin Wyznań Żydowskich oraz Ligi Muzułmańskiej w RP.

«« | « | 1 | » | »»
 • jhs
  11.10.2011 09:12
  Ciekawe, czy ktokolwiek z szacownych Organizatorów spotkania, czy to ze strony Braci Mniejszych, czy Kurii metropolitalnej wrocławskiej, zwróciło uwagę na zapowiedź braku wspólnych modlitw w czasie tegorocznego spotkania w Asyżu? Właśnie celem zapobieżenia ryzyka indyferentyzmu? Należałoby jednak obserwować decyzje Benedykta XVI i podążać za nimi!
 • wuwa
  11.10.2011 09:49
  Mam nadzieję, że zwrócili uwagę, wyciągnęli wnioski i właśnie dlatego tak to zorganizowali. Brawo!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.