Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Powołując się na tradycję, strasząc potępieniem w życiu pozagrobowym oraz...
Najpierw był Sokrates. Czytał o Sokratesie. Była to monografia przedstawiająca postać filozofa, oczywiście postać intelektualną, duchową.
Zwycięstwo Zohrana Mamdaniego w wyborach na burmistrza Nowego Jorku odbiło się szerokim echem w krajach arabskich i szerzej, islamskich - zauważyła w czwartek AFP. Agencja podkreśliła, że wygraną kandydata socjalistycznego skrzydła Partii Demokratycznej przyjęto tam z radością i dużym entuzjazmem.
Jedną z najważniejszych zasad judaizmu jest nienaruszalność grobu. Wierzy się bowiem, że ciała zmarłych mają oczekiwać nadejścia czasów mesjańskich. Mimo tego, nie ma takiej troski o same groby, jak w chrześcijaństwie. Nie przynosi się kwiatów i nie zapala zniczy.
W przededniu 39. rocznicy spotkania Jana Pawła II z przedstawicielami religii świata w Asyżu Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza 26 października na koncert "Harmonia różnorodności". Według organizatorów to muzyczne poszukiwanie uniwersalnego języka ponad podziałami duchowymi i estetycznymi.
Oświęcimskie Muzeum Zamek zbuduje pawilon, w którym umieści ekspozycję poświęconą społeczności żydowskiej miasta - podała placówka. Najcenniejszym eksponatem będą pozostałości po XVIII-wiecznej mykwie, czyli łaźni wykorzystywanej w judaizmie do rytualnego obmywania.
Obyczaje oraz wierzenia i religie świata, m.in. shintoizm, buddyzm, islam, chrześcijaństwo, judaizm przedstawione za pomocą i z udziałem artystycznych lalek, będzie można od września oglądać w nowej siedzibie Muzeum Lalek w Pilźnie-Lipinach k. Dębicy (Podkarpackie).
"Galicjaner Sztetl 2025. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich" potrwają od 12 do 22 czerwca w Tarnowie. W programie znalazły się koncerty, spektakle, wystawa, projekcie filmowe. Szczególnym wydarzeniem będzie otwarcie bram cmentarzy żydowskich w Tarnowie, Rzeszowie, Brzesku i Grybowie.
Mezuzy to zwoje pergaminu z fragmentami Tory zamknięte w pojemnikach i umieszczane na futrynach drzwi żydowskich domów. Podczas wojny były siłą usuwane przez Niemców, pozostawiając na framugach trwałe ślady. Te ślady - świadectwa historii Żydów w II RP - można oglądać w Mi Polin Mezuzah Center w Warszawie
Chasydzi z całego świata pielgrzymują do grobu cadyka Chaima Halberstama. W centrum Nowego Sącza wprowadzono w związku z tym czasowe ograniczenia w ruchu. Utrudnienia mają związek z obchodami jorcajtu - dni pamięci cadyka, które w tym roku zbiegają się również z żydowskim świętem Pesach.