Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dominowała w nim kultura helleńska, kwitł kult Afrodyty. Swego czasu funkcjonował nawet termin „koryntować”, co znaczyło „żyć rozpustnie”.
Książka "Żydzi. Naród - historia - religia" autorstwa rabina Leo Treppa to znakomite kompendium wiedzy o Żydach i judaizmie. Wygraj ją w naszym nowym konkursie!
„Kundun. Życie Dalajalmy” to dzieło katolika – Martina Scorsese. Opowiada jednak o buddyzmie. Jest to spojrzenie pełne szacunku i uznania. Człowiek wierzący rozumie wierzących innemu Objawieniu.
Żydowskie święto Sukkot, obchodzone na pamiątkę wyprowadzenia Żydów z egipskiej niewoli, rozpoczęło się w środę wieczorem. "To jedno z najradośniejszych żydowskich świąt" - powiedział we wtorek Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.
Jakub Böhme, Angelus Silesius, Daniel Czepko i wielu innych. XVII-wieczny mistycyzm, rodem ze Śląska, zaowocował niezwykłymi dziełami filozoficznymi, teologicznymi i poetyckimi, które przez długie stulecia stanowiły inspirację i podnietę dla kolejnych pokoleń Europejczyków.
'Tajemnica Prezbitera' to znakomity, gruuuuby przewodnik po świątyniach chrześcijańskich, meczetach Orientu, knajpach z kebabem i arabskich taksówkach.
Wykład o solidarności, wizyta w synagodze i spotkanie z młodzieżą, to najważniejsze punkty wrześniowej wizyty we Wrocławiu duchowego przywódcy Tybetu Dalajlamy XIV. Będzie to jedyne miasto w Polsce, które odwiedzi podczas jesiennego pobytu w Europie.
Kiedy biblijna Księga Rodzaju w 18. rozdziale opisuje moment spotkania Abrahama z Bogiem, to nadmienia, że stało się to nie w byle jakim miejscu, ale pod dębami. A konkretnie pod dębami Mamre koło Hebronu. I nie jest to przypadek, gdyż dęby uważano chyba od zawsze za drzewa wyjątkowe.
Mauzoleum w Halikarnasie - jeden z siedmiu cudów świata starożytnego - było osobliwym połączeniem piramidy, ziguratu i świątyni greckiej.
Brali udział w polowaniach, po których całymi dniami ucztowali. Walczyli z olbrzymami, karłami, elfami i wiedźmami o dziewięciuset głowach. Mowa o bohaterach „Władcy Pierścieni”? Nie! O bogach pradawnych Germanów.