Międzyreligijny apel o pokój w Mali

Mali potrzebuje dialogu i budowania jedności narodowej. Wskazują na to zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie zamieszkujący ten zachodnioafrykański kraj.

Islamscy imamowie i katoliccy księża zachęcają Malijczyków do wytężonej modlitwy o pokój. Sytuacja w Mali uległa w ostatnich tygodniach zaognieniu po tym, jak Tuaregowie zapowiedzieli, że nie zrezygnują ze swych separatystycznych dążeń i nadal będą walczyć o oderwanie Północy od reszty kraju.

Tuaregów popularnie nazywa się wojownikami pustyni. Należą oni do grona ludów berberyjskich. Nigdy nie podporządkowali się żadnej władzy państwowej. Najwięcej Tuaregów żyje właśnie w Mali i Nigrze. Domagają się oni zniesienia kolonialnych granic i wyznaczenia ich m.in. według podziałów etnicznych rdzennej ludności. W ich mniemaniu oznaczałoby to własne państwo dla Tuaregów. Tym żądaniom zdecydowanie sprzeciwił się ostatnio prezydent Mali, co zaogniło sytuację w kraju.

«« | « | 1 | » | »»
 • pxUNmPymnmxnFNQzK
  29.07.2012 08:34
  Swe maski zrzucili Tichy i Janusz Gorzf3w udelziając się w "utarczce" Magii z Margo.Oj? A ja ledwo zauważyłam... Tam były jakieś emocje i wycinania? Mam przewinąć? (Ależ tam spamu...) Ale o W.M. i Magii mam już swoją opinię. Dawno, przed moim tu przyjściem, starły się na czyimś blogu o pewien sen W.M. Mnie – jeszcze długo "nie będzie stać" na taki sen, a Magia nawet nie zauważyła, co "tam jest grane". (No i się wykłf3cała.)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja