Jordańskie ministerstwo kultury wyraziło zgodę na zmianę nazwy ośrodka informacyjnego, prowadzonego już od 1999 r. w Ammanie przez tamtejszy wikariat łacińskiego patriarchatu Jerozolimy
Dotychczas nazywał się on Domem Badań i Studiów. Nowa nazwa Katolicki Ośrodek Studiów i Mediów wskazuje wyraźnie zarówno na jego wyznaniowy, chrześcijański charakter, jak na związek ze środkami społecznego przekazu. Ministerstwo zatwierdziło jako jego dyrektora ks. Rifata Badera, który jest także rzecznikiem prasowym Kościoła katolickiego różnych obrządków w Jordanii. Ośrodek ma służyć jako punkt kontaktu tak dla Kościołów w Jordanii, jak też dla mediów czy to miejscowych, czy ogólnie arabskich i międzynarodowych poprzez publikacje, badania i konferencje. Jego oficjalnej inauguracji dokona w marcu łaciński patriarcha Fouad Twal, który jest zresztą rodowitym Jordańczykiem, urodzonym w Madabie nieopodal góry Nebo i Morza Martwego.
Katolicki Ośrodek Studiów i Mediów w Jordanii będzie organizował warsztaty ukazujące rolę religii w działaniach na rzecz pokoju, zgody, postaw obywatelskich i współistnienia. Ma też uczestniczyć w różnych lokalnych i międzynarodowych forach, podejmujących refleksję w tym zakresie. Ponadto obejmie opiekę nad jordańskim oddziałem libańskiego kanału satelitarnego Noursat. Ten pierwszy i jak dotychczas jedyny chrześcijański kanał satelitarny w Libanie zajmuje się historią, dniem dzisiejszym i życiem religijnym chrześcijańskich Arabów. Ponadto umożliwia bliskowschodnim chrześcijanom kontakt ze współwyznawcami, którzy wyemigrowali. Odgrywa też ważną rolę w rozwijaniu dialogu intelektualnego i akademickiego między wyznawcami Chrystusa a muzułmanami na Bliskim Wschodzie i w świecie.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…