Jordania: Otwarto katolicki uniwersytet

Ponad 200 studentów z różnych krajów Bliskiego Wschodu, tak chrześcijan jak muzułmanów, rozpoczęło zajęcia na uniwersytecie w Madabie w Jordanii. Kamień węgielny pod tę uczelnię łacińskiego patriarchatu Jerozolimy poświęcił 9 maja 2009 r. Papież podczas swej podróży do Ziemi Świętej.

Rozpoczynający działalność uniwersytet jest w ciągłej rozbudowie. Teraz ma ponad 200 studentów, w przyszłym roku ich liczba wzrośnie do tysiąca, a z czasem do 8 tys.

Uczelnia składa się z siedmiu wydziałów: inżynierii, medycyny, informatyki, ekonomii, sztuki, języków i środków przekazu. Ma 50 wykładowców, także europejskich i amerykańskich. Opiera się na partnerstwie z uniwersytetem New Hampshire w USA, a poza tym współpracuje z dwoma uniwersytetami amerykańskimi i pięcioma włoskimi – zarówno katolickimi jak świeckimi – oraz z węgierskim uniwersytetem katolickim w Budapeszcie.

Językiem wykładowym jest angielski. Uczelnia cieszy się poparciem pary królewskiej Jordanii. Jak poinformował łaciński patriarchat Jerozolimy, Benedykt XVI ofiarował na ten projekt 15 mln euro. Katolicki patriarchat ma ponad 100 szkół, w których jest więcej niż 70 tys. chrześcijańskich jak i muzułmańskich uczniów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.