Strefa Gazy: Chrześcijanie zmuszani do przejścia na islam?

Zdaniem prawosławnego abpa islamska grupa uprowadziła troje chrześcijan.

Liczni wyznawcy Chrystusa mieszkający w Strefie Gazy protestowali w poniedziałek przeciwko wymuszonym konwersjom na islam. Zgromadzenie miało miejsce przed cerkwią prawosławną w Gazie. Arcybiskup Alexios poinformował ludzi, że troje chrześcijan zostało w sobotę porwanych przez islamską grupę. Wcześniej mieli być zmuszani do przejścia na islam.

Rodziny miały zgłosić na policję ich zaginięcie, jednak służby miało do tej pory nie podjąć żadnych działań. Prawosławny duchowny nawoływał władze do rozpoczęcia akcji przeciwko porwaniom. Arcybiskup podkreślił, że do tej pory relacje między wyznawcami Allaha i Chrystusa były dobre.

Zdaniem rzecznika prasowego rządu Autonomii Palestyńskiej, w Strefie Gazy nie miały do tej miejsca żadne porwania chrześcijan. Żyje ich tam ok 3 tysiące.

Przymusowe konwersje na islam mają niestety miejsce np. w Pakistanie, czy Egipcie, gdzie młode Koptyjki są porywane i gwałcone. Rodzicom wysyła się zdjęcia z informacją, że jeśli córka nie przejdzie na islam, zostaną opublikowane w internecie.

«« | « | 1 | » | »»
  • Ewa
    21.10.2012 23:25
    Radzę zapoznać się z filmem dokumentalnym "Israel vs Israel" w reżyserii Terje Carlssona. Prezentuje trochę inny punkt widzenia - daleki od "...do tej pory relacje między wyznawcami Allaha i Chrystusa były dobre".
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.