Al-Kaida przyznała się do zamachów w Iraku

Powiązane z Al-Kaidą sunnickie ugrupowanie Islamskie Państwo w Iraku (ISI) przyznało się do przeprowadzenia w tym tygodniu serii zamachów w tym kraju, w których zginęło ponad 100 osób, a kilkaset zostało rannych.

ISI powiadomiło o tym w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej. Ataki określono mianem kampanii "niszczenia murów", nie wyjaśniając o co chodzi - informuje w środę Reuters.

W poniedziałkowych atakach w całym Iraku śmierć poniosło co najmniej 116 osób, a około 300 zostało rannych. Był to najkrwawszy dzień w tym kraju od opuszczenia go w grudniu 2011 roku przez wojska amerykańskie. We wtorek w zamachach bombowych zginęło 20 osób.

Analitycy podkreślają, że chociaż liczba aktów przemocy w Iraku spadła, to islamiści mający powiązania z Al-Kaidą wciąż dokonują ataków na szyitów, chcąc wywoływać napięcia na tle religijnym. W latach 2006 i 2007 podobne ataki doprowadziły kraj na krawędź wybuchu wojny domowej.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AL, IRAK, KAIDA, TERRORYZM

  • 9C8lJC8WLFaL
    21.08.2013 18:41
    ip pisze:Kreciu, ubawiłam się jak nigdy Czyli z tymi hipopotamami też damy radę. A Robert jest suntmy, że nie ma muflona. Przecież on miał dziki i lisa.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.