Krzyżują chrześcijan?

Podczas demonstracji przed pałacem prezydenta Egiptu ukrzyżowano kilkadziesiąt osób, najprawdopodobniej Koptów. Dwie z nich zmarły. Informacje te podał portal World Net Daily powołując się na doniesienia arabskich mediów.

Pierwsza informacja na ten temat ukazała się w arabskojęzycznym kanale Sky News. Donosił on, że  8 sierpnia członkowie Bractwa Muzułmańskiego krzyżowali przeciwników prezydenta Egiptu Muhammada Mursiego na drzewach przed jego pałacem. Prócz Sky News, informacje o krzyżowaniu Koptów podały arabskie media: Arab News, Al Khabar News, Dostor Watany i Egypt Now. Podała je także opiniotwórcza gazeta El Balad.

Materiały dokumentujące te okrutne akty miały się kilka dni temu ukazać w internecie. Wkrótce jednak stamtąd zniknęły. Miało się to stać po atakach członków Bractwa Muzułmańskiego na stacje telewizyjne. Świadkowie wydarzeń potwierdzili, że zorganizowane grupy związane z Bractwem zaatakowały siedziby stacji w tzw. Media City.

Niektórzy zachodni dziennikarze mają wątpliwości co do informacji o krzyżowaniu. Ich zdaniem, mogło do nich dojść. Nie wierzą jednak, by mogło się to stać podczas demonstracji przed pałacem prezydenckim.

Niezależnie od ścisłości poszczególnych doniesień, sytuacja przeciwników szariatu jest w Egipcie bardzo trudna. Słynny uniwersytet Al Azhar wydała już fatwę, wzywającą do nasilenia przemocy wobec uczestników demonstracji antyprezydenckich, zaplanowanych na 24 sierpnia. Eksperci uważają, że agresja Bractwa Muzułmańskiego to część kampanii zastraszania przeciwników szariatu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Dymitr
  25.08.2012 09:04
  Dialog trzeba prowadzić ale działać konkretnie i stanowczo też. Obawiam się, że ksad ma rację, zwłaszcza poo ostatnich posunięciach w sprawie nauczania religii islamskiej w kraju zwązkowym Nadrenia Północna - Westfalia. Program pilotażowy. Mało tego. Pozostałej "Landy" temu w niedalekiej przyszłości - może w przyszłym roku przyklasną. O integracji nie ma mowy. Wygląda na to, że większość dostosowuje się do mniejszości. Kwestia czasu i imigranci wpłyna szerokim strumieniem do Polski. Komentarz zbyteczny.
 • Karmelito
  25.08.2012 09:52
  Karmelito
  A bezmyślni polscy chrześcijanie niech dalej opłacają egipski reżim muzułmańskich fanatyków jeżdżąc do Egiptu i płaszczyć tam te swoje cztery litery upajając się alkoholem all inclusive...
 • pepe
  25.08.2012 21:39
  ukrzyżowali kilkadziesiąt, a dwie zmarły, hmmm.... Do tego jeszcze w tak reprezentatywnym miejscu jak pałac prezydencki, niech każdy sam oceni w wiarygodność tej informacji.
 • Zamorski
  26.08.2012 16:27
  Przeszukałem cały internet i nie znalazłem żadnych dowodów na ukrzyżowanie przez pałacem prezydenckim. Nie popieram Bractwa. Ale czy ukrzyżowania nie robi się na pokaz i postrach? Dzisiaj każdy ma komórkę z aparatem. Jak do tej pory nie znalazłem żadnego zdjęcia z tamtego wydarzenia w sieci. Czy ktoś coś znalazł?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.