Koptowie bronią swoich kościołów

Koptyjski Kościół katolicki w Egipcie zamierza otoczyć murem ochronnym swoją katedrę w Aleksandrii oraz wszystkie budynki kościelne w kairskiej dzielnicy Kobry El-Koba. Mury mają chronić te obiekty kościelne przed brutalnymi atakami - poinformowało 26 sierpnia międzynarodowe dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W liście do tej organizacji katolicki patriarcha koptyjski Ibrahim Isaac Sidrak zwrócił się o pomoc w sfinansowaniu środków ochronnych. "Wprawdzie mury stanowią niewielką ochronę przed rzucanymi kamieniami i podkładaniem ognia, to przynajmniej w pewnym stopniu dadzą wiernym poczucie bezpieczeństwa" - napisał patriarcha Sidrak.

Podczas niedawnych rozruchów w Egipcie zaatakowano lub podpalono ponad 40 kościołów, 100 domów i 150 sklepów prowadzonych przez chrześcijan - przypomniał katolicki patriarcha koptyjski. W swoim liście poinformował też, że wielu chrześcijan w Aleksandrii w dalszym ciągu narażonych jest na groźby i „nieustające ataki”. Stałym zagrożeniem dla chrześcijan pragnących się modlić w spokoju są powtarzające się demonstracje wokół katedry.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg