Koptowie bronią swoich kościołów

Koptyjski Kościół katolicki w Egipcie zamierza otoczyć murem ochronnym swoją katedrę w Aleksandrii oraz wszystkie budynki kościelne w kairskiej dzielnicy Kobry El-Koba. Mury mają chronić te obiekty kościelne przed brutalnymi atakami - poinformowało 26 sierpnia międzynarodowe dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W liście do tej organizacji katolicki patriarcha koptyjski Ibrahim Isaac Sidrak zwrócił się o pomoc w sfinansowaniu środków ochronnych. "Wprawdzie mury stanowią niewielką ochronę przed rzucanymi kamieniami i podkładaniem ognia, to przynajmniej w pewnym stopniu dadzą wiernym poczucie bezpieczeństwa" - napisał patriarcha Sidrak.

Podczas niedawnych rozruchów w Egipcie zaatakowano lub podpalono ponad 40 kościołów, 100 domów i 150 sklepów prowadzonych przez chrześcijan - przypomniał katolicki patriarcha koptyjski. W swoim liście poinformował też, że wielu chrześcijan w Aleksandrii w dalszym ciągu narażonych jest na groźby i „nieustające ataki”. Stałym zagrożeniem dla chrześcijan pragnących się modlić w spokoju są powtarzające się demonstracje wokół katedry.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.