Katecheci w obronie chrześcijan w Pakistanie

„Wspólnota międzynarodowa nie może tolerować drastycznych form traktowania chrześcijan w Pakistanie” - napisali katecheci diecezji płockiej w liście skierowanym 4 września do ambasadora Pakistanu w Polsce Murada Ali. I

Ich protest podpisał biskup płocki Piotr Libera. Do listu dołączono podpisy 465 katechetów z diecezji płockiej. Autorów listu szczególnie oburza przetrzymanie w więzieniu Asii Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo, a także przypadki gwałcenia i aresztowania nieletnich dziewczynek, w tym Rimshy Masih - dziecka upośledzonego umysłowo. Do listu do ambasadora Pakistanu w Polsce Murada Ali dołączono podpisy 465 katechetów z diecezji płockiej: osób świeckich, księży, sióstr i braci zakonnych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jerzy
  10.09.2012 22:47
  A może by katecheci zorganizowali akcje wysyłania protestów przez młodzież i dzieci, które uczą.

  Od każdego ucznia jeden list z protestem i mielibyśmy tysiące listów protestacyjnych w ambasadzie pakistańskiej.

  A gdyby katecheci diecezji płockiej wezwali do podobnej akcji katechetów z innych diecezji, ambasada pakistańska zostałaby zasypana lawiną protestów ?

  A gdyby katecheci polscy wezwali do podobnej akcji katechetów z innych krajów ...

  Dlaczego my katolicy nie potrafimy się zorganizować ? Nasze imię to "miliony".

  Może Płock ruszy pierwszy kamyk w lawinie ?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja