Życzenia świąteczne od Bractwa Muzułmańskiego

Lider islamskiej organizacji złożył życzenia Koptom z okazji Bożego Narodzenia

- Szczególne pozdrowienia przesyłam naszym koptyjskim braciom z okazji narodzin. Pokój wszystkim prorokom – napisał we wtorek na Twitterze przewodniczący tego islamistycznego ruchu Muhammad Badie. – Niech Allah błogosławi naszym ukochanym Egipcjanom i całemu światu – dodał.

Badie pospieszył się nieco z życzeniami, gdyż egipscy chrześcijanie będą obchodzić Boże Narodzenie 7 stycznia. Jest ich w Egipcie 5-12 milionów i stanowią największą mniejszość religijną w tym kraju. Często spotykają się z prześladowaniami ze strony islamistów. Obawy wśród tej społeczności budzi dochodzenie do władzy ludzi związanych z Bractwem Muzułmańskim.

Pod koniec grudnia rzecznik prasowy egipskich katolików ks. Rafic Greiche zauważył, że często zmieniają oni zdanie, „najpierw wyrażają bardzo ostro pozycję przeciwną siłom nie-islamskim. Kiedy jakiś przywódca demokratyczny czy chrześcijański zaprotestuje, gotowi są zaraz zmienić wersję oświadczenia, by nie mieć opinii ekstremistów”. Przez to nie są wiarygodni.

«« | « | 1 | » | »»
 • refleksja
  02.01.2013 14:04
  Przypomina mi to końcówkę jednego z odcinków serialu "Alf" (każdy z nas go oglądał), gdy ten kosmita mówi o wspólnej kolacji z rodziną: "a... na koniec zjemy waszego kota".
 • zaciekawiony
  03.01.2013 10:16
  Koptowie na pewno bardzo się ucieszą.
  Strasznie mała jest ogólna wiedza o islamie.
  Gdyby Polacy wiedzieli, jak odrażającą i antyludzką ideologią jest islam, nigdy nie zgodziliby się na budowę meczetów w Polsce. Wstarczy wejść na stronę np. euroislam.pl albo inne, niepoprawne polityczne, aby w niedługim czasie stać się "islamopfobem".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.