Wyrzucają chrześcijańskich misjonarzy

Islamscy ekstremiści domagają się by wszyscy chrześcijańscy misjonarze natychmiast opuścili Kaszmir.

W otwartym liście Zjednoczona Rada Dżihadu, czyli organizacja zrzeszająca ruchy islamskie w tym regionie Indii, podkreśla, że „działalność misyjna wymierzona jest w najuboższych, a sami misjonarze za przejście na chrześcijaństwo oferują pieniądze”.

Rada wskazuje, że muzułmanie są ludźmi pokoju, ale nie mogą tolerować działalności antyislamskiej. Stąd też apel do misjonarzy, by natychmiast opuścili Kaszmir. Jeśli tego nie zrobią dobrowolnie spotkają się z poważnymi konsekwencjami. Sytuacja w regionie jest napięta. W ostatnim czasie islamiści oskarżyli wolontariuszy z ośrodka pomocy dla dzieci o to, że zmuszali swych podopiecznych do przyjęcia chrztu. Trybunał Islamski skazał za to chrześcijańskiego pastora, a sąd państwowy uniewinnił go od wszelkich stawianych zarzutów.

Zjednoczona Rada Dżihadu powstała w 1994 r., by zjednoczyć islamskie ugrupowania walczące z indyjskim rządem w Kaszmirze o przyłączenie tego regionu do Pakistanu.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • gosc-i-mira
  05.05.2013 00:47
  I gdzie jest ta wielka komisja broniąca wolności religijnej? Nie oburzają się, że wyrzuca się nie muzułmanów, grozi im śmiercią?
  Czyżby oni już też przeszli na islam i teraz bronią niewieścich szmatek, urągających kobiecie i jej wolności?
  Jak ta komisja ma tak wyglądać to niech się lepiej rozwiąże.
 • katolik
  05.05.2013 09:22
  Nie lubią herezji? Więc słusznie ich wyrzucają. Mają na co zasłużyli.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.