Islamiści chcą się mścić

Nasilają się prześladowania chrześcijan w Egipcie. Protestujący na ulicach Kairu i innych miast islamiści z Bractwa Muzułmańskiego obarczają wyznawców Chrystusa odpowiedzialnością za przygotowanie wojskowego przewrotu, który doprowadził do obalenia prezydenta Mursiego. Islamiści zapowiadają zemstę.

Islamiści zapowiadają zemstę. Codziennie dochodzi do napadów na mniejszościowych Koptów, ich kościoły, domy i sklepy.

Zwierzchnik Kościoła koptyjskiego patriarcha Tawadros znalazł się na liście osób przeznaczonych do likwidacji. Z tego względu i mając na uwadze bezpieczeństwo wiernych, patriarcha zawiesił wszelką działalność publiczną w Kairze. Cotygodniowe katechezy, które Tawadros zwykł dawać w katedrze w każdą środę, odbywają się teraz w jednym z klasztorów na peryferiach miasta.

Zdaniem miejscowych obserwatorów Egipcjanie oczekują od wojska większej kontroli nad sytuacją, czyli poskromienia Bractwa Muzułmańskiego. Wojskowych mają podobno powstrzymywać dyplomaci państw zachodnich, które nie życzą sobie otwartego starcia armii z islamskimi radykałami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Karmelito
  11.08.2013 09:25
  Karmelito
  Wystarczyłoby, gdyby chrześcijańscy turyści zaprzestali wyjazdów do Egiptu i można by się spodziewać odpowiednich działań ze strony rządu egipskiego. Jednak jestem sceptykiem w tym względzie. Chrześcijanie, w tym polscy katolicy wolą objadać się i pić darmowy alkohol w wersji all inclusive oraz smażyć się na egipskich plażach mając przy tym w nosie, że giną tam chrześcijanie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.