Cierpimy razem z wami

- Cierpimy razem z naszymi braćmi i siostrami muzułmanami w świecie arabskim - napisał patriarcha melchicki Grzegorz III Laham w przesłaniu na zakończenie ramadanu.

Powodem cierpienia jest przelewanie arabskiej krwi - „krwi córek i synów tej samej rodziny”.

Hierarcha zapewnił o modlitwie w intencji pokoju i bezpieczeństwa, „a szczególnie jedności świata arabskiego i muzułmańskiego”, w przekonaniu, że „jedność ta jest podstawą” jego pokoju i pomyślności. - Razem stworzyliśmy wspólne arabskie społeczeństwo muzułmańsko-chrześcijańskie - wskazał rezydujący w Syrii patriarcha.

Według niego „prawdziwym niebezpieczeństwem dla muzułmanów i arabskich chrześcijan jest podział”, który zagraża „wzajemnemu współżyciu, cywilizacji, tradycji, przyszłości, misji i roli naszego arabskiego Wschodu”.

- Módlmy się o spełnienie arabskiej wizji, podzielanej przez muzułmanów i chrześcijan, zapewnienia lepszej przyszłości nowym pokoleniom i zaspokojenia dążeń prawdziwej rewolucji arabskiej, które wypływają z pragnienia godnego i lepszego życia dla synów i córek Wschodu - napisał Grzegorz III.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.