"Allah" nie dla chrześcijan

Malezja zakazuje wyznawcom Chrystusa używać słowa „Allah” na określenie Boga. Choć robią tak od stuleci.

Malezyjski sąd apelacyjny stwierdził w poniedziałek, że w przyszłości jedynie muzułmanie będą mogli używać słowa „Allah” dla określenia Boga. Wyrok zapadł w sprawie artykułów w katolickim tygodniku „The Herald” ukazującym się w języku malajskim. Zdaniem sędziów ta terminologia wzbudza u muzułmanów „niepotrzebne zamieszaszanie”.

W 2009 roku sąd pierwszej instancji zezwolił „Heraldowi” na używanie słowa „Allah” dla określenia Boga. Chrześcijańscy mieszkańcy Malezji używają go od stuleci. Zdaniem muzułmanów jest to jednak nadużycie. Po pierwszym wyroku doszło do rozruchów. Islamiści podpalili liczne kościoły, zapłonęły także pojedyncze meczety.

Zdaniem chrześcijańskiej mniejszości w Malezji nowy wyrok jest wyrazem rosnącej islamizacji kraju i ograniczania wolności religijnej. W Malezji mieszka 28,3 mln osób, z czego 61 proc. to muzułmanie. Drugą co do wielkości grupą wyznaniową są buddyści (20 proc.), chrześcijanie różnych denominacji stanowią 9 proc. populacji.

«« | « | 1 | » | »»
 • goscimira
  15.10.2013 20:28
  To zadziwiające jak ludzie mówiący, że Bóg jest jeden, że Żydzi, Chrześcijanie i Muzułmanie wierzą w jednego Boga, że uznają Torę i Biblię, że mamy wspólne korzenie od Abrahama i zabraniają wymawiać imię tegoż Boga. Jedynym Bogiem tych ludzi (islamistów) jest nienawiść i oni bogowie. Ich religią mord. Powinni swej religii (ekstremistów islamskich) nie nazywać islamem lecz mordowaniem.
  Dzisiaj jest Święto islamskiego Ofiarowania. Może niech ofiarują Bogu swoją nienawiść i poproszą o wybaczenie za swych niewiernych morderczych braci, a wtedy mogę zacząć wierzyć, że ta religia jest religią w Jedynego Boga i poddanie się jego woli.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja