Król poparł antychrześcijański werdykt

Pogarsza się położenie malajskich chrześcijan, którym w październiku sąd zakazał wypowiadać słowa Bóg w rodzimym języku, ponieważ brzmi on tak samo jak w Koranie, czyli Allach.

Wczoraj decyzję sądu poparł król Malezji sułtan Abdul Halim. Podkreślił on, że religijna wrażliwość muzułmanów musi zostać uszanowana.

Jest on jednym z dziewięciu sułtanów, którzy na przemian pełnią w tym kraju funkcję króla w 5-letniej kadencji. Abdul Halim stara się umocnić swoją pozycję, prezentując się jako obrońca praw muzułmanów stanowiących 60 procent społeczeństwa. Chrześcijan jest tam ok. 10 procent.

Policja prowadzi tymczasem dochodzenie przeciwko redaktorowi naczelnemu katolickiego tygodnika Herald, który wezwał do nieposłuszeństwa wobec niesprawiedliwego zakazu. Kilka tygodni temu muzułmanie przejęli też skład Pisma Świętego w języku malajskim.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, MALEZJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.