Niech USA ujawnią dane o ofiarach

Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała w piątek Stany Zjednoczone do ujawnienia na ile oceniają liczbę cywilów, którzy padli ofiarą ataków, przeprowadzanych przez amerykańskie samoloty bezzałogowe przeciwko islamistycznym bojownikom w różnych krajach.

Wstępne dane zebrane dla opublikowanego w piątek wstępnego raportu ONZ wskazują, iż ponad 450 cywilów mogło zostać zabitych w takich atakach w Pakistanie, Afganistanie i Jemenie. Dokument zaznacza, że potrzebne są dalsze prace dla zweryfikowania tej liczby.

Sporządzony przez specjalnego sprawozdawcę ONZ Bena Emmersona raport twierdzi, iż USA i inne państwa używające bojowych samolotów bezzałogowych mają obowiązek badania doniesień o ofiarach wśród cywilów i przedstawiania prawnych podstaw dokonywania ataków.

Jak zaznacza agencja AP, Stany Zjednoczone publicznie ujawniają bardzo niewiele informacji na temat użycia własnych samolotów bezzałogowych, w tym szczególnie w Pakistanie i Jemenie, gdzie w działania takie zaangażowana jest CIA.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ONZ, USA, WOJNA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.