Chrześcijanin zawsze podejrzany

Wyznawcy Chrystusa w Indonezji spotykają się z coraz większą wrogością ze strony islamistów.

Nie ogranicza się to jedynie do ich życia religijnego. Przekonał się o tym chrześcijański przedsiębiorca James Riadi. W mieście Padang wybudował on wielkie centrum handlowe, w którym znalazła się również szkoła i szpital. Zdaniem islamistów kompleks służy nawracaniu muzułmanów na chrześcijaństwo. Od kilku tygodni organizują więc manifestacje, w których przeciwstawiają się rzekomej chrystianizacji kraju.

Zachodnia Sumatra, której stolicą jest właśnie miasto Padang, to jeden z najbardziej nietolerancyjnych względem chrześcijan regionów Indonezji. Bardzo często dochodzi tam ataków na chrześcijańskie świątynie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.