Filipiny: zabici i ranni w zamachach w sylwestra

Do dwóch zamachów doszło w sylwestrowy wieczór na Filipinach. Po godz. 22:00 niezidentyfikowany mężczyzna rzucił bombę domowej roboty pośród ludzi na placu przy parafii prowadzonej przez misjonarzy klaretynów w miejscowości Tumahubong w prowincji Basilan w autonomicznym regionie muzułmańskim Mindanao.

Wskutek wybuchu zginęło sześć osób, a kilka innych zostało rannych.

Drugi atak miał miejsce na zatłoczonym bazarze w La Paz w prowincji Agusan del Sur, również na wyspie Mindanao. Zamachowiec rzucił granat w tłum, raniąc co najmniej siedem osób. Lokalna policja aresztowała 24-letniego mężczyznę, prawdopodobnego sprawcę zamachu na targowisku.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.