Egipt: Kościół broni islamistów

Kara śmierci nigdy nie jest właściwym rozwiązaniem. Przypomina o tym Kościół katolicki w Egipcie po kontrowersyjnym orzeczeniu sądu w Minji, który skazał na śmierć 529 członków Bractwa Muzułmańskiego.

Miejscowy biskup katolicki Kyrillos William zaznacza jednak, że wyrok nie jest ostateczny. Zostanie bowiem przedłożony do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu, który najprawdopodobniej go odrzuci.

Z drugiej strony wielu Egipcjan chce „przykładnego ukarania” aktów przemocy na tle religijnym. „Sytuacja jest bardzo złożona – przyznaje bp William. – W każdym razie Kościół katolicki jest przeciwny wymierzaniu kary śmierci. Nie jest ona dobrym rozwiązaniem” – dodaje ten hierarcha obrządku koptyjskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.