Egipt: Bezpiecznie w pobliżu kościołów

Zbliżające się prawosławne Boże Narodzenie to wyzwanie dla władz Egiptu.

Obawy przed zamachami na chrześcijańskie miejsca kultu spowodowały podjęcie specjalnych działań przez tamtejsze siły bezpieczeństwa. 28 grudnia odbyła się w ministerstwie spraw wewnętrznych w Kairze odprawa dowódców policji i innych służb. Była to okazja do odnotowania z uznaniem skuteczności podjętych środków bezpieczeństwa przed świętami obchodzonymi 25 grudnia przez katolików i protestantów.

Poważniejsze zadanie czeka policję i wojsko przed 7 stycznia, kiedy to Boże Narodzenie obchodzą Koptowie, stanowiący większość egipskich wyznawców Chrystusa. Zarządzono zagęszczenie patroli w pobliżu kościołów, a w niektórych przypadkach zakaz ruchu w danym rejonie. Minister spraw wewnętrznych Mohammed Ibrahim podkreślił także potrzebę współpracy sił bezpieczeństwa z obywatelami jako klucz do sukcesu całej akcji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.