Ewangelizacja, zaangażowanie społeczne i dialog międzyreligijny

Papież Franciszek do biskupów Czadu.

Wyznawanie wiary powinno być ściśle powiązane z zaangażowaniem społecznym chrześcijan i z promocją ludzką. Papież Franciszek wskazał na to biskupom z Czadu, którzy zakończyli swą wizytą ad limina Apostolorum. Przypomniał także o znaczeniu dialogu z islamem, który w kontekście afrykańskim nabiera coraz większego znaczenia.

Ojciec Święty podziękował Kościołowi w Czadzie za prowadzenie wielu dzieł ewangelizacyjnych. „Służba ubogim i potrzebującym jest najbardziej wiarygodnym sposobem dawania świadectwa o Jezusie, który sam stał ubogi, by się do nas jak najbardziej zbliżyć” – mówił Papież. Przypomniał zarazem, że to świadectwo Kościoła nie może skoncentrować się jedynie na dziełach charytatywnych. „W głoszeniu potrzeba także pogłębionej formacji, życia modlitwy i odkrycia mocy sakramentów” – dodał Franciszek. Wskazał, że w tym celu nie można żałować środków ludzkich ani materialnych.

Nawiązując do sytuacji katolików, którzy w Czadzie są niewielką mniejszością pośród dominującego islamu, zachęcił do pogłębiania istniejącego już dialogu i współpracy. Może to zapobiec antychrześcijańskiej przemocy, jaka ma miejsce w sąsiadujących z Czadem krajach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.