Papież poleci do Iraku?

Są duże szanse, że Franciszek odwiedzi niebawem kraj w znacznej mierze ogarnięty islamistyczną rewolucją. Prezydent Iraku Fuad Masum wystosował do papieża Franciszka oficjalne zaproszenie do odwiedzenia Iraku. Wcześniej wielokrotnie Ojca Świętego zapraszał chaldejski patriarcha Babilonu, abp Louis Raphaël I Sako - poinformował portal Ankawa.

Hierarcha powiedział, że wizyta Franciszka jest jednym z pragnień irackich chrześcijan, obok powrotu do domów, z których zostali wypędzeni przez oddziały Państwa Islamskiego w okresie od czerwca do sierpnia br.

Krótka wizyta Ojca Świętego mogłaby - zdaniem abp. Sako - zostać dołączona do jego podróży do Turcji, planowanej na 28-30 listopada br.

O gotowości udania się do Iraku papież mówił już w sierpniu br., w drodze powrotnej z Korei Południowej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Arek
  21.11.2014 10:40
  Tak i pewnie przywiozą go stamtąd w trumnie i wróci jako męczennik
 • DobraNowina
  21.11.2014 11:43
  Portal www.TwojaParafia.pl powstał w hołdzie Papieżowi – Świętemu Janowi Pawłowi II z myślą o zaangażowanie w dzieło szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Dołącz do nas !
 • TakieTam
  21.11.2014 11:59
  Proponuje by wszyscy krytykujący Kościół za milczenie w sprawie prześladowań chrześcijan, wybrali się do Iraku razem z papieżem aby poprzeć swoje zaangażowanie czynem.

  A już bez ironii, proszę, módlmy się wszyscy za papieża i wszystkich chrześcijan bliskiego wschodu. Mamy mocne dowody z przeszłości o sile modlitwy, modlitwa pokonywała armie i floty, tak może być i teraz. Przypomnijcie sobie jak komunizm upadł nagle i niespodziewanie w połowie świata. Przypomnijcie sobie Lepanto, Wiedeń, Warszawę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.