Papież chce pojechać na jeden dzień do Iraku

Papież Franciszek chce pojechać na jeden dzień do Iraku - powiedział francuski kardynał Philippe Barbarin. Ujawnił, że pragnie odwiedzić Bagdad, a następnie udać się na północ do Irbilu, gdzie przebywają chrześcijańscy uchodźcy z Mosulu.

Arcybiskup Lyonu, który dwukrotnie przebywał ostatnio w Irbilu, wśród wygnanych przez islamistów chrześcijan z Mosulu, podkreślił, że Franciszek także chce tam złożyć tak krótką wizytę.

Mosul opanowany jest przez siły dżihadystycznego Państwa Islamskiego.

Zarys papieskiej podróży kardynał Barbarin przedstawił w środę na łamach włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire": odlot rano z Rzymu do Bagdadu, spotkanie z władzami, następnie wyjazd na północ Iraku do Irbilu, na spotkanie z chrześcijanami wygnanymi z Mosulu, i Msza dla nich. Wieczorem papież wróciłby do Watykanu.

O pragnieniu takiej podróży Franciszek mówił podczas spotkania z uchodźcami w czasie pielgrzymki do Turcji w listopadzie. Podkreślił wówczas, że nie było to możliwe. Zdaniem kardynała z Francji nie należy jednak wykluczać, że papież podejmie decyzję o takim wyjeździe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.