Zwierzchnicy religijni wstawiają się za migrantami

Chrześcijańscy i żydowscy zwierzchnicy religijni w USA apelują do Baracka Obamy, aby skończył z przetrzymywaniem w więzieniach imigranckich rodzin przyłapanych na nielegalnym przekroczeniu granicy.

List podpisany przez 80 duchownych jest reakcją na wizytację, jaką niektórzy z nich przeprowadzili w jednym z zamkniętych ośrodków dla imigrantów.

W ubiegłym roku odnotowano wzmożony napływ migrantów przez granicę z Meksykiem. Większość z nich to kobiety z dziećmi bądź nieletni bez opieki. Duchowni, którzy spotkali się z uwięzionymi migrantami, piszą o łzach i krzywdzie, której byli świadkami. Podkreślają, że takie traktowanie dzieci jest niesprawiedliwe i raniące. Apelują o ich natychmiastowe uwolnienie, tym bardziej, że nie stanowią oni zagrożenia dla bezpieczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja