Kanada: dialog katolicko-muzułmański

„Kościół w dialogu: katolicy i muzułmanie w Kanadzie, wierzący i obywatele w społeczeństwie” – taki tytuł nosi publikacja wydana przez kanadyjski episkopat, dokładnie przez Komisję ds. Jedności Chrześcijan, Kontaktów z Żydami i Dialogu Międzyreligijnego na zakończenie ramadanu.

„Broszura ma pomóc katolikom zrozumieć muzułmańskich sąsiadów” – tłumaczy abp Paul-André Durocher w liście wprowadzającym. „Nasz kraj jest domem dla ludzi wielu kultur i religii, a biskupi katoliccy Kanady pragną wspierać wzajemne zrozumienie i dialog między nimi” – dodaje przewodniczący tamtejszego episkopatu.

Publikacja ma dwie zasadnicze części. W pierwszej zaprezentowano historię islamu, jego dzisiejsze główne nurty, a także podobieństwa i różnice z chrześcijaństwem. Druga część to omówienie historii i obecnego stanu dialogu między katolikami a muzułmanami. W broszurze znalazły się też sugestie, w jaki sposób każdy może się przyczynić do rozwijania tego dialogu.

Komisja Episkopatu Kanady ds. Jedności Chrześcijan, Kontaktów z Żydami i Dialogu Międzyreligijnego od lat działa w duchu dokumentów Soboru Watykańskiego II. Różne projekty związane z dialogiem katolicko-muzułmańskim prowadzi się w całej Kanadzie, a szczególnie intensywnie w archidiecezjach Edmonton, Montreal i Toronto.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.