Królowa Jordanii przeciw islamistom

Podczas swojej wizyty w Paryżu królowa Jordanii Rania stwierdziła, że umiarkowani muzułmanie z całego świata nie robią wystraczających wysiłków, aby pokonać diabelską – jak ją nazwała - ideologię Państwa Islamskiego.

„To prawda – stwierdziła – że nie pomagamy ISIS, ale też robimy niewiele aby ją zatrzymać”.

Według jordańskiej królowej to właśnie kwestie ideologiczne maja decydujące znaczenie w pokonaniu islamistów. Wspólnota międzynarodowa powinna zwrócić szczególną uwagę na młodzież żyjącą na Bliskim Wschodzie, ponieważ pomoc okazana młodym muzułmanom ma decydujące znaczenie w obecnym konflikcie.  Najważniejszy jest dostęp do edukacji, praca i wsparcia młodych, żeby wiedzieli, że ktoś w nich wierzy.

Niestety obecnie wielu z nich jest  bezrobotnymi, sfrustrowanymi i zmuszonymi do emigracji. Tacy ludzie najchętniej wstępują w szeregi  fundamentalistów. Królowa Rani podkreśliła, że „kapitulacja przed ekstremistami doprowadzi do dewastacji całego regionu z reperkusjami w wymiarze globalnym”.

«« | « | 1 | » | »»
  • klama
    30.08.2015 18:11
    Kobieta dojrzy coś więcej...skąd biorą się kolejne rzesze chętnych wojowników niszczących wszystko wokół siebie a nie budujących?z złego wychowania!od dawna nie ma środowiska które wychowywałoby do tworzenia dobra w życiu a nie do niszczenia innych i to w najokrutniejszy sposób.Ten brak nadziei na normalne Zycie, bycie w rodzinie,założenie rodziny i godną prace pozbawia młodych mężczyzn głównej siły zdrowego życia.Pozbawcie człowieka dobrego wychowania i pracy w życiu a zamieni się z rozpaczy w okrutne zwierzę
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.