Biblia i Koran nie są ekstremistyczne

W Rosji zakazane jest odtąd uważanie za teksty ekstremistyczne Biblii żydowskiej i chrześcijańskiej, Koranu oraz buddyjskiego Gandżuru. Odnośne prawo, zainicjowane przez prezydenta, przyjęła w drugim i trzecim czytaniu Duma Państwowa.

W uzasadnieniu nowego prawa wskazano zapis w Konstytucji Federacji Rosyjskiej, gwarantujący wolność sumienia i prawo do wyznawania każdej religii indywidualnie lub wspólnie ze współwyznawcami oraz prawo do nie wyznawania żadnej religii. Innym argumentem uzasadniającym przyjęcie nowego prawa  jest   zapewnienie równego szacunku dla religii i tradycji świata oraz ich świętych ksiąg, których teksty nie mogą być uznawane za ekstremistyczne.

Zdaniem zastępcy szefa partii Jedna Rosja, deputowanego Siergieja Popowa, nowe prawo przyjęto w związku z próbami wielu rosyjskich polityków i urzędników państwowych, wysuwających zarzuty pod adresem tekstów tradycyjnych ksiąg świętych, jakoby ich treść zawierała inspiracje ekstremistyczne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.