Rabin Sacks ponownie broni chrześcijan

„Wymierzone w nich czystki religijne na całym świecie są jedną z największych zbrodni naszych czasów”

Jonathan Sacks ponownie wystąpił w obronie prześladowanych chrześcijan. „Wymierzone w nich czystki religijne na całym świecie są jedną z największych zbrodni naszych czasów” – pisze na łamach Daily Telegraph wieloletni główny rabin Wielkiej Brytanii i tegoroczny laureat Nagrody Templetona. Rabin Sacks przyznaje, że jest przerażony milczeniem świata wobec tego, co dzieje się dziś z chrześcijanami. Podkreśla, że choć w historii były już epoki terroru, to jednak nigdy na tak wielką skalę. Nigdy też nie można się było posługiwać taką jak dziś technologią, by radykalizować ludzi na całym świecie.

Zdaniem brytyjskiego rabina to jednak nie chrześcijanie są głównym celem islamistów, lecz wolność. Liczą oni, że Zachód zmęczy się kiedyś niekończącymi się zamachami i zrezygnuje z obrony swych wolności. Rabin Sacks zastrzega, że aby jednak pokonać islamskich terrorystów nie wystarczą jedynie środki militarne. Niezbędny jest głos pochodzący z samego islamu. Potrzeba, by ludzie wszystkich religii zdecydowanie sprzeciwili się aktom terroru popełnianym w imię Boga. To bowiem nie jest wiara, lecz profanacja – konkluduje był główny rabin Wielkiej Brytanii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.