Szatan

Upadły anioł, który zbuntował się przeciw Bogu, towarzyszy człowiekowi od samego początku istnienia.

Religia TV "Lekcja religii" - Szatan

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  28.06.2016 22:28
  Św. Piotr, pierwszy papież przestrzega:
  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
 • wojowniknajprzedniejszy
  29.06.2016 06:55
  Pewnego razu, kiedy przyszedłem do kolegi kapłana z prośbą o sakrament spowiedzi szatan przemówił przez niego słowami, „grzechu nie ma”. Następnie powiedział, żebym oddał mu pokłon, dwukrotnie, a on w zamian da mi władzę nad dziesiątym pokładem piekła. Bo nad dziesiątym władzę mam ja, dodał. Przedtem jednak zedrę z ciebie skórę, dwukrotnie. Ot i jedno z moich spotkań z szatanem. Było ich wiele. Być może będzie kiedyś okazja, aby o tym opowiadać.
 • uczennica6
  02.07.2016 19:18
  Nigdy nie interesowałam się tymi istotami duchowymi, a mimo to Pan Bóg postawił mnie na ich drodze. O szczegółach nie będę pisać. Poznałam ich działanie, w wielu przypadkach Pan Bóg odsłonił mi ich wygląd. Odniosę się do treści z powyższego filmu. Według mojej wiedzy szatan to szatan a diabeł to namiastka szatana. Im bardziej przesiąknięty złem tym bardziej go odzwierciedla. Szatan ma władzę nad wszystkimi, których sobie podporządkował. Nie ma diabła nieposłusznego szatanowi. Istnieje hierarchia między nimi, którą ustala sam szatan. Pod względem zła wszyscy czynią podobnie ale z różną siłą. Silniejszy zawsze stoi wyżej od słabszego. Co oznacza, że ma władzę nad nimi i wykorzystuje je do swoich potrzeb. Ciało ich to duchowe "błoto"; zło wynaturza wygląd do postaci karykatury. Zatem mają różny wygląd. Stosunek ich do człowieka jest zawsze taki sam: podstępnie go zniszczyć. Zło, które stanowi 100% "ciała" nie zna litości ani współczucia. Diabeł nie ma rozumu (nie ma ciała na wzór człowieka) ale ma wolę. Jest to organ myślenia ducha. Jego wola to zająć miejsce człowieka na ziemi. Co do Boga to wszyscy oni Go nie widzą. Światłość Boga ich "spala". Przebywają w obszarach wyznaczonych przez Boga. Mogą schodzić na ziemię, mogą też oddziaływać na rozum ludzki z odległości. Odległość nie stanowi dla nich problemu, poruszają się siłą ducha. To tyle o nich. Teraz o relacjach Bóg- człowiek-szatan. Bóg każdego człowieka chroni przed działaniem szatana. Jeśli człowiek obiera sobie za wyznawcę - szatana, to Bóg dopuszcza do wzajemnych relacji ale zawsze sprawuje nadzór nad upadłością człowieka. Rozlicza go za życia i po śmierci. Szatan ponosi również karę. Nakłada na niego coraz cięższe ciało duchowe, które jest ogromnym dla niego cierpieniem. Cierpienie to nigdy nie ulega zmniejszeniu, gdyż Bóg nie wykorzystuje złego cierpienia. Jak przez tyle tysięcy lat szatan może udźwignąć ciało? Tu - według mojej wiedzy - on je nakłada na tych mu posłusznych. Dlatego demony mają monstrualny wygląd. Wraz z ich "masą" rośnie ich siła - zła. Inne obserwacje są moją już tajemnicą.
 • Małgorzata
  19.02.2017 19:56
  ludzie tak nawywijali na duchowych ścieżkach, że władzę dostał szatan jako najbardziej kulturalny myśliciel.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.