Irak: patriarcha Sako odwiedził muzułmańskich uchodźców

„Trzeba odbudować zaufanie, zachować iracką mozaikę religii, narodowości i kultur” – powiedział patriarcha chaldejski po wizycie w dwóch obozach dla uchodźców położonych koło Mosulu.

W pierwszym z nich abp Luis Raphaël Sako przekazał w imieniu miejscowych katolików pomoc dla ok. 3 tys. muzułmanów, którzy uciekli z tego miasta z powodu toczonych tam walk. W drugim odwiedził i wsparł zarówno wyznawców islamu, jak chrześcijan.

„Właśnie takie gesty pomagają odbudować zaufanie, przyczyniają się do podniesienia ludzi upokorzonych, przybitych – wskazał zwierzchnik Kościoła chaldejskiego. – Powiedzieliśmy im, że chcemy być nadal zjednoczeni, pragniemy im pomóc, że nie jesteśmy niewiernymi. Odrzekli, że bojownicy Państwa Islamskiego to prawdziwi niewierni, którzy splamili dobre imię ich wiary” – dodał patriarcha Sako.

W Mosulu, drugim po Bagdadzie mieście Iraku, ciągle trwają walki rozpoczęte w październiku 2016 r. ofensywą mającą na celu wyzwolenie tych terenów spod władzy ekstremistów. Przedłużająca się bitwa to prawdziwa tragedia dla przebywających tam cywilów. Działania islamistów i toczona przeciw nim wojna doprowadziły do sytuacji, w której w całym kraju 3,5 mln ludzi musiało uciekać ze swoich domów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP SAKO, MOSUL

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.