Za odrzucenie muzułmanów zapłacą chrześcijanie

Dekret prezydenta Trumpa o zakazie przyjmowania uchodźców z siedmiu muzułmańskich krajów może się okazać niebezpieczny dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – ostrzega patriarcha Louis Sako.

W ubiegłym tygodniu nowy prezydent Stanów Zjednoczonych wydał tymczasowy zakaz wjazdu dla obywateli Iranu, Jemenu, Syrii, Sudanu, Libii, Iraku i Somalii. Równocześnie Donald Trump zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów ułatwiających przyjmowanie uchodźców chrześcijańskich prześladowanych za wiarę. Oskarżył przy tym administrację Baracka Obamy, że w polityce migracyjnej dyskryminowała chrześcijan, a preferowała muzułmanów. „Jeśli byłeś muzułmaninem, mogłeś przyjechać do Stanów Zjednoczonych, a jeśli byłeś chrześcijaninem, było to niemal nie możliwe” – powiedział Trump w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBN.

Komentując politykę migracyjną nowego prezydenta, zwierzchnik Kościoła chaldejskiego zauważył, że może ona zaszkodzić chrześcijanom. Mówi patriarcha Sako.

„Każdy kraj ma oczywiście prawo do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. To jest podstawowa zasada, bo wszędzie są zagrożenia. Jednakże wprowadzanie rozróżnienia między muzułmanami i chrześcijanami, odrzucanie jednych, a przyjmowanie drugich wydaje mi się bardzo niebezpieczne. Jest to pułapka. Może to spowodować dodatkowe napięcia między chrześcijanami i muzułmanami. Dlatego potrzebne jest rozeznanie. Trzeba zobaczyć, kto ma prawo do uchodźctwa, a kto zadaje się z terrorystami. Nie wszyscy muzułmanie muszą być terrorystami. Trzeba być bardzo ostrożnym, by nie tworzyć nowych napięć i problemów. Jest to absurdalne”.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim patriarcha Louis Sako powiedział, że wizytuje w tych dniach okolice Mosulu odbite z rąk Państwa Islamskiego. Zapewnił on, że zdecydowana większość wygnanych stamtąd chrześcijan chce jak najszybciej powrócić do swych domów. Jego zdaniem trzeba ich wspierać w tej woli powrotu i pozostania we własnej ojczyźnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  31.01.2017 22:51
  cosik mi się widzi że ów człowiek zapomniał że chrześcijanie cały czas płacą za bycie chrześcijaninem . nie ma potrzeby aby torować drogę islamowi bo on i tak jak nie ogniem to podstępem będzie dążył do ekspansji na caly świat . kto ma oczy niech patrzy co się wyrabia - oto teraz w obronie muzułmanów którym jakoby dziej e się krzywdna stają wszyscy , ale gdzie ci wszyscy są gdy zabijani są chrześcijanie , gdy zabijane są dzieci nienarodzone gdy homoseksualistom oddaje się dzieci do adopcji - a eutanazja to oznaka postępu . pozdrawiam .
 • Gość
  01.02.2017 00:59
  Yhym. Póki co jest im tam ŚWIETNIE.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.