Antrovis: Gwiezdne wojny

Osiem miliardów lat temu Słowianie z planety Atlanta wylądowali pod górą Ślęza. Statek Hebrajczyków z planety Hebra wybrał kurs na Mazowsze. Rasa czarna, żółta, czerwona i zielona (dziś wymarła) przyleciały tu także z innych planet. Tak powstała ludzkość. Jej los jest przesądzony. Za kilka lat nadejdzie seria katastrof, które zniszczą Ziemię.

Ludzkość zginie z wyjątkiem 144 tysięcy Polaków – statkami UFO odlecą na planetę Mirinda. Takie teorie głosił ruch Antrovis, oficjalnie zlikwidowany w roku 1993. Oficjalnie, ponieważ obecnie jego ideolodzy działają mniej jawnie.

Któż nie słyszał o UFO – "latających talerzach", w których rzekomo nawiedzają nas kosmici z odległych planet? Zainteresowanych tą problematyką młodych ludzi zapraszał na wykłady Edward Mielnik, który w roku 1990 założył we Wrocławiu Stowarzyszenie Odnowy Ludzi i Ziemi "Antrovis" (filia organizacji istniała w Warszawie). Szybko skupił wokół siebie kilka tysięcy zwolenników. Okazało się, że łączy on UFO ze swego rodzaju mesjanizmem. Głosił, że przybyli z Kosmosu Słowianie są narodem wybranym i strażnikiem kanonu "dwunastu praw uniwersalnych", którym odpowiada paleta barw jako kolorystyczny zapis myśli zapisu Wszechświata.

Na Ziemię prawie równocześnie przybyli przedstawiciele Hebrajczyków, nazwanych "strażnikami wolnej woli", prowadzącej do destrukcji obecnie istniejącej struktury świata opartej na uniwersalnych prawach. Starcie tych dwóch elementów miało stworzyć nową jakość, czyli ciało wiecznie doskonałe. Obecna cywilizacja jest siódmą i zarazem ostatnią, w roku 1987 Ziemia weszła w fazę pośrednią miedzy fazami materialną i niematerialną. W roku 1999, miało dojść do serii kataklizmów kończących obecną erę. Przed przejściem Ziemi w nową fazę w roku 2000, w której jako planeta Polonia będzie poruszać się po torze ósemkowym, miało nastąpić ostateczne pojednanie narodów pod przewodnictwem Polan.

Bóg kosmita i autohipnoza
"Badacze" UFO szybko odcięli się od Antrovisu, gdy zorientowali się, że ruch ten nie zajmuje się kosmitami "naukowo", lecz głosi swego rodzaju religię. Mielnik chętnie mówił o Bogu jako kosmicie-oszuście, który zniewolił ludzkość. Jezus Chrystus natomiast urodził się jako syn Polanki Marii i Hebrajczyka Gottlieba. Wkrótce potem Marię porwano ze szczytu Ślęzy. Jezus został zabrany na Hebrę do swojego taty Gottlieba. Tam uczył się wielu rzeczy, m.in. latał pojazdami międzyplanetarnymi. Hebrajczycy nęcili go czarem panowania i manipulowania jednostkami ludzkimi. Jezus jednak wyszukał dwunastu Hebrajczyków, którym wpoił konieczność życia według praw uniwersalnych. Ukrzyżowany wcale nie został. Ożenił się i miał nawet dzieci. Przed końcem świata będzie aktywnie uczestniczył w misji pogodzenia ludów. Po odlocie na Mirindę ocaleni ponownie otrzymają ciała dwudziestopięciolatków.

Harmonijny rozwój człowieka wymaga harmonizacji energii wyrażanej paletą barw. Służą do tego praktyki relaksacyjne. Mielnik na prowadzonych przez siebie zajęciach uczył autohipnozy, polegającej na wielokrotnym powtarzaniu pewnych haseł połączonym z odpowiednim oddechem. Antrovis prowadził również konwencjonalne wykłady i kursy. Luźna struktura ruchu pozwoliła na powierzchowne zetknięcie się z jego doktryną wielu tysięcy ludzi. Krąg najbardziej zaangażowanych uczestników Antrovisu był jednak węższy.

Przez kilka lat Antrovis organizował trzystopniowe kursy o coraz wyższym stopniu wtajemniczenia. Przekaz wiedzy miał zatem charakter po trosze ezoteryczny, przy czym nie każdy z chętnych ukończył wszystkie kursy, decydowała bowiem nie tylko wola uczestnika, ale także opinia prowadzących (adepci otrzymywali lub nie zaproszenia na następny kurs). Początkowo otwarta formuła ruchu stopniowo ulegała zamknięciu, wykłady stawały się dostępne tylko dla członków ruchu lub osób przez nich rekomendowanych, zaś kursy po wyczerpaniu przekazu III stopnia nie zostały wznowione.

Antrovis propagował swe idee także w formie książek publikowanych w serii "Biblioteka Antrovisu". W roku 1993 ukazał się pierwszy numer periodyku "Nowy kosmos", z podtytułem "ponad zwyczajnym myśleniem".

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg