Maryja łączy chrześcijan i muzułmanów

Po raz pierwszy obchodzone jest dziś w Libanie narodowe święto chrześcijańsko-muzułmańskie ku czci Maryi. Decyzję w tej sprawie podjął 13 marca rząd tego kraju. Ma to być „znak pokojowego współżycia” między obu wspólnotami religijnymi.

Wikariusz apostolski Bejrutu obrządku łacińskiego, abp Paul Dahdah powiedział agencji SIR, że Maryja jest czczona zarówno przez chrześcijan, jak i muzułmanów. Sprzyja to dialogowi, wzajemnemu poznawaniu się i współżyciu wyznawców obu religii. – Ta piękna inicjatywa nie powinna jednak przesłaniać różnic teologicznych – stwierdził hierarcha.

Również biskupi maroniccy z zadowoleniem przyjęli ustanowienie nowego święta narodowego, gdyż „zbliża ono serca”.

Decyzja Rady Ministrów jest odpowiedzią na inicjatywę jezuitów ze szkoły w Dżamhurze i grupy muzułmanów z szejkiem Mohammadem Nokkarim, sekretarzem generalnym Dar el-Fatwa, najwyższej instancji islamu sunnickiego w tym kraju, wydającej dekrety religijne. Obchody święta obejmują imprezy kulturalne i uroczystości religijne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja