Azerbejdżan: szczyt o wyzwaniach globalizacji dla życia religijnego

W Baku w Azerbejdżanie rozpoczął się światowy szczyt międzyreligijny. Bierze w nim udział 150 przedstawicieli z 35 krajów.

Jest to już drugie spotkanie zorganizowane pod egidą patriarchatu moskiewskiego i Rady Muzułmanów Kaukazu. Pierwszy szczyt odbył się w Moskwie w 2006 r. Watykan reprezentuje w Baku kard. Jean Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Uczestnicy szczytu omówią sposoby przeciwdziałania negatywnym skutkom globalizacji oraz coraz częstsze wykluczanie czynnika religijnego z życia społecznego. W sposób specjalny mają być traktowane tematy związane z bezpieczeństwem międzynarodowym, a w szczególności terroryzm i plaga narkomanii. Na spotkaniu w Baku pojawił się niespodziewanie patriarcha-katolikos Armenii, Karekin II. Jego obecność uznano za znak odwagi, ponieważ relacje armeńsko-azerskie są od wielu lat bardzo napięte.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.